Kynologický klub Hlučín Vás vítá...

Logo KK Hlučín

Kynologický klub v Hlučíně na Opavsku založil již roku 1959 (tedy před 60 lety) pan Robert Kania. Za těch 60 roků klubem prošly stovky členů. Dnes klub čítá zhruba čtyři desítky řádně přihlášených členů a spoustu příležitostných návštěvníků našich nedělních cvičení.

Propozice na XXIV. zimní závody - 17. 11. 2017

- program a bližší informace ve formátu PDF
- o propozice a přihlášku si prosím pište na xStaraL@seznam.cz

Oficiální e-mailová adresa Kynologického klubu Hlučín: info@kkhlucin.cz

Náš klub předává majitelům psů informace v oblasti socializace psa, a to v průběhu pořádaných tříměsíčních kurzů. Setkáte se s různými výcvikovými metodami, které Vám pomůžou nejen při výcviku, ale i v běžných situacích. Na zřeteli jsou především ty cviky, které napomáhají vzájemnému pohodovému soužití člověka a psa (přivolání, odložení, chůze na vodítku, apod.).

Čekají Vás příjemné chvíle ve společnosti Vašich čtyřnohých kamarádů, kde to nebude jen dřina, ale také psina. Výcviky pak probíhají každou neděli od 9:00 do 11:00. Bližší informace k organizaci kurzu zodpovíme na emailu klubu. Rádi bychom případné zájemce upozornili, že podzimní kurz pro rok 2017 nebude z personálních a organizačních důvodů pořádán.

Při výcviku je potřeba mít u sebe motivační prvky – pamlsky, balónky či jakékoliv jiné hračky, které usnadňují práci a zpříjemňují tak výcvik. Na první schůzku nezapomeňte také očkovací průkaz.

Na konci každého kurzu je zhodnocena týmová práce psovoda a psa. Dozvíte se naše doporučení, na co se zaměřit, kde více chválit a v čem být důslednější. Účast v kurzu je možné opakovat.

Máte-li chuť s pejskem pracovat intenzivněji anebo ho připravit na zkoušky, máte možnost využít po domluvě také individuální lekce se zkušenými instruktory.

Členem naší organizace se může stát každý, kdo projeví zájem o výcvik psa. V našich řadách jsou nejen psi s průkazem původu, ale i čistokrevní voříšci. Kromě sportovního výcviku se několik členů zabývá i přípravou psa pro praktické záchranné práce v Záchranné brigádě kynologů, která má svou základnu také na našem cvičišti. Vstup na cvičiště není podmíněn vlastnictvím psa, ale mnoho členů začínalo jako takzvaní čumilové, proto zveme všechny mezi nás.

Naše organizace (oficiální označení MSKS - Základní organizace č. 20603, Kynologický klub Hlučín - Rovniny) se zabývá sportovním výcvikem psů nejen podle Národního zkušebního řádu, ale i podle řádu mezinárodního. Členové se zúčastňují zkoušek a soutěží, které jsou odstupňovány podle náročnosti a nejčastěji se skládají z pachových prací (stop), poslušnosti a obrany. Výcvik psů pro strážní službu se na našem cvičišti podle mezinárodních stanov provádět nemůže. Naši členové cvičí psy pro svou zábavu a sportovní vyžití.

Barley z Atarova sadu